Hizmetlerimiz

Tedavi Uygulamalarımız

Aşılar

Çocuk Aşıları

Aşı; mikropların zayıflatılmış veya ölü hallerinin bebeğin vücuduna verilerek, o mikrobu tanımasına ve onunla mücadele edecek yöntemleri geliştirmesine yarayan bir yöntemdir.

 

Etrafta bulunan mikrop ve enfeksiyonlarla savaşabilmesi için bebeğinin bağışıklık sistemini saldırgan virüslere karşı hazırlamanın en önemli şartlarından birisi: BEBEKLİK DÖNEMİ AŞILARInın düzenli yapılmasıdır.

Hali hazırda bebeğe ölü ya da zayıflatılmış mikrop veriliyor olması, bebeğin hasta olacağına dair bir endişe yaratmamalıdır. Bu durum bebeğin hasta olmasına sebep olmaz.

Aksine bebeğin hasta olmasını önlemeye çalışan bir tedbirdir. Bununla birlikte Aşılar her hastalığa karşı %100 bir koruma sağlamasa da, hastalığın ağır geçme riskini azaltarak kısa sürede geçmesine yardımcı olur.

Aşılar aşığadaki hastalıklara karşı büyük oranda koruyucudur:

Hepatit (Sarılık), Difteri, Tetanoz, Boğmaca, Verem, Çocuk felci (polio), Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Su Çiçeği, Zatürre (pnömoni), Menenjit, Grip, Rotavirüs, Rahim Ağzı Kanseri  (HPV)

Beslenme

Çocuk Beslenme

Beslenme bebek ya da çocuğun var oluşunu sürdürebilmesi ve gelişebilmesi için gerekli faktörlerden biridir. Bu fiziksel gelişim için geçerli olduğu kadar zihinsel hatta sosyal gelişim içinde böyledir. Dolayısıyla bebeklik döneminden yetişkinlik dönemine kadar beslenme bebek ve çocukların gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir.

Alerji

Çocuk Alerji

Alerjik Astım Nedir?
Astım hastalığını duymuş olabilirsiniz. Alerjik astım da nerden çıktı diye düşünüyor da olabilirsiniz. Astım ile alerjik astım arasında ne fark var diye merak ediyor da olabilirsiniz. Bunun cevabı oldukça basit. Kafanızı karıştırmanıza gerek yok. Astım hastalığı bazı hekimler ve aileler tarafından alerjik astım olarak adlandırılır. Nedeni ise çocuklarda görülen astım hastalığının %90 nedeninin alerji olmasıdır. Bu nedenle de astım yerine alerjik astım ismi kullanılmaktadır. Alerjik astımın tek adı alerjik astım da değil üstelik. Alerjik bronşit ve spastik bronşit de astımın diğer isimlerinden.

Can You Get Cialis At Cvs For Erectile Dysfunction|Indiana First Medical Group Weight Loss|How To Get Cannabis Oil In Georgia